Štvrtok na EYOF: Cyklista Dominik Sochan siedmy, Pohánková s Depešovou v semifinále štvorhry

Pašuth
Dominik Sochan.
Foto
SOŠV/ANDREJ GALICA

Cyklista Dominik Sochan finišoval na 7. priečke vo štvrtkových pretekoch s hromadným štartom na XVII. letnom Európskom olympijskom festivale mládeže v slovinskom Maribore. Atlétka Laura Frličková a plavci Jakub Stanko, Adam Černák, Oliver Tomas a Soňa Megelová si vybojovali vo štvrtok predpoludním postup z kvalifikačných súťaží do ďalších bojov. S turnajom tenistiek sa vo štvrťfinále rozlúčila Mia Pohánková.

Cyklisti držali krok s najlepšími, Dominik Sochan bojoval o prvenstvo

Na 16,6-kilometrovom okruhu v okolí Mariboru jazdili slovenskí cyklisti od úvodu aktívne. V chlapčenských pretekoch na 66,4 km boli v 92-člennom pelotóne od začiatku na popredných priečkach. Vlastné preteky jazdil Brit Max Hinds, ktorý unikol v prvom kole a sólovo prišiel až do cieľa. Asi 2 km pred cieľom bol hromadným pád, ktorému sa slovenské trio vyhlo a zapojilo sa do hromadného finišu.

Najlepšie nohy mal v závere Dominik Sochan, ktorý finišoval na 7. mieste. Jakub Javor skončil na 29. pozícii, Jakub Mikuš bol 36.

V dievčenských pretekoch na 49,8 km dokázali slovenské dievčatá tiež bojovať s najlepšími. V záverečnom okruhu zostala v hlavnej skupine Miriam Šichtová, ktorá prišla do cieľa na 22. mieste. V ďalšej skupine bola Barbora Pavlisová. Tereza Ďuríková mala v prvom kole pád a nedokázala sa už vrátiť dopredu a napokon skončila so stratou 73.

Barbora Pavlisová
Foto

Laura Frličková do finále na 100 m prekážok

V atletickom finále v behu na 100 m prekážok nebude chýbať Laura Frličková. V rozbehoch mladá Martinčanka zabehla čas 13,69, ktorým sa kvalifikovala ako šiesta v poradí do finále. Frličková bola vo svojom rozbehu tretia a ďalej išla s časom, keďže priamo postupovali prvé dve prekážkarky. Finále je na programe v piatok o 17.05 h.

V sedemboji skončila Ema Vaňová na 12. mieste. Pred záverečnou osemstovkou bola jedenásta, túto pozíciu sa jej však nepodarilo udržať. Vaňová nazbierala vo svojom treťom sedemboji kariéry celkovo 4729 bodov a ukázala veľký potenciál do budúcnosti.

Stela Megelová do finále z 5. miesta

V plaveckom bazéne sa v dobrom svetle prezentovala Stela Megelová, ktorá si v Maribore vybojovala druhé finále. Po 200 m znak bude plávať aj v boji o medaily na 200 m polohové preteky, do ktorého sa dostala piatym najlepším časom 2:20,28 min. Oproti raňajším rozplavbám sa Megelová zlepšila o takmer 2 sekundy, vtedy zaplávala čas 2:22,46 min.

Z predpoludňajších rozplavieb sa do semifinále dostali aj Jakub Stanko na 100 m prsia (1:06,23), Adam Černák na 100 m motýlik (57,40) a Oliver Tomas na 200 m voľný spôsob (1:55,54). Finálové brány sa im však už neotvorili. Najlepšie sa umiestnil Oliver Tomas, ktorý za 1:55,07 min dohmatol na konečnom 12. mieste.

Oliver Tomas
Foto

Radosť v tenisovej štvorhre

V tenisovom štvrťfinále narazila Mia Pohánková na Rumunku Giuliu Popovú, ktorú označujú mnohí za novú Simonu Halepovú. Pohánková nedokázala nájsť počas celého duelu recept na hru rumunskej tenistky a prehrala 0:6, 2:6. Popoludní ju ešte čaká štvrťfinále štvorhry.

Mia Pohánková si napravila chuť vo štvrťfinále štvorhry dievčat. Po boku Sone Depešovej zdolali švajčiarsku dvojicu Monika Mantová, Sarina Schnyderová po veľkom boji 6:4, 7:6 (9). Slovenky podávali za stavu 5:4 v druhom sete na víťazstvo v zápase, avšak Švajčiarky odvrátili aj mečbal a postupne sa dostali po ďalšom úspešnom brejku do vedenia 6:5. Slovenská dvojica čistou hrou vyrovnala na 6:6 a v tajbrejku premenila piaty mečbal. V semifinále sa Pohánková s Depešovou stretnú s lotyšskou štvrtou nasadenou dvojicou Adelina Lacinová, Odeta Panasová.

Mia Pohánková (vľavo) a Soňa Depešová po úspešnej výmene na EYOF v Maribore.
Foto

Výsledky – EYOF v Maribore - štvrtok

PLÁVANIE

Semifinále

Chlapci - 100 m prsia: 15. Jakub Stanko 1:06,81. 100 m mot.: 16. Adam Černák 57,51. 200 m v. sp.: 12. Oliver Tomas 1:55,07.

Dievčatá – 200 m pol. pr.: 5. Soňa Megelová 2:20,28 – postup do finále.

Rozplavby

Chlapci - 100 m prsia: 19. Jakub Stanko 1:06,23 – postup do semifinále, 35. Mário Minárik 1:09,89. 100 m mot.: 22. Adam Černák 57,40 – postup do semifinále, 27. Oliver Gray 59,07. 200 m v. sp.: 16. Oliver Tomas 1:55,54 – postup do semifinále.

Dievčatá - 100 m znak: 28. Nadine Horňáková 1:06,84. 200 m pol. pr.: 7. Stela Megelová 2:22,46 – postup do semifinále.

CESTNÁ CYKLISTIKA

Chlapci – preteky s hromadným štartom na 66,4 km: 7. Dominik Sochan 1:33:22, 29. Jakub Javor 1:33:22, 36. Jakub Mikuš 1:33:22.

Dievčatá – preteky s hromadným štartom na 49,8 km: 22. Miriam Šichtová 1:19:38, 39. Barbora Pavlisová 1:20:12, 73. Tereza Ďuríková 1:28:29.

ATLETIKA

Finále

Viacboj - sedemboj: 12. Ema Vaňová 4729 (100 m prek.: 14,65, výška: 148, guľa: 11,40, 200 m: 25,63, diaľka: 530, oštep: 28,10, 800 m: 2:28,90).

Rozbehy

Dievčatá - 100 m prek.: 6. Laura Frličková 13,69 – postup do finále.

TENIS

Dvojhra dievčat – štvrťfinále: Giulia Popová (Rum.-6) – Mia Pohánková (SR-4) 6:0, 6:2.

Štvorhra dievčat – štvrťfinále: Mia Pohánková, Soňa Depešová (SR-2) - Monika Mantová, Sarina Schnyderová (Švaj.) 6:4, 7:6 (9).