SOŠV
4 min. čítania

Slovenský olympijský a športový výbor prichádza s projektom Športuj Slovensko

SOŠV
Pridajte sa aj vy!
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

BRATISLAVA (SOŠV) – „Športuj Slovensko“ je názov nového projektu Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), ktorého cieľom je podporovať deti, mládež a celé rodiny v športových aktivitách. Ide o sériu štyroch letných a dvoch zimných športových podujatí, „Olympijských dní“, ktoré sa uskutočnia v priebehu roka na rôznych miestach Slovenska od Bratislavy cez Vysoké Tatry až po Prešov.

Organizátori podujatia spolu s generálnym partnerom, spoločnosťou BILLA, s.r.o., sľubujú dni plné športu, zábavy a zdravého súťaženia, súčasťou ktorého bude aj identifikácia športových talentov, autogramiáda olympionikov a bohatý kultúrny program.

„Športuj Slovensko“ odštartuje 26. mája v Prešove, jazdeckom areáli na Sídlisku III. Informácie o podujatí spolu s registračným formulárom sú dostupné na www.sportujslovensko.sk. Druhý letný Olympijský deň sa odohrá v športovom areáli na Štrbskom Plese 1. júna, teda na Deň detí. Tretie dejstvi bude v parku pod Múzeom SNP v Banskej Bystrici 23. júna,čo pripadá presne na celosvetový Olympijský deň.  Nuž a štvrté sa uskutoční až po prázdninách, 21. septembra v Bratislave, miesto ešte bude upresnené.

Momentka z prezentácie projektu Športuj Slovensko, na spoločnej fotografii predstavitelia SOŠV, spoločnosti BILLA, agentúry BeCool a traja ambasádori projektu z radov olympionikov.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

„Slovenský olympijský a športový výbor sa dlhodobo usiluje vrátiť šport do hry, a to na všetkých jeho úrovniach od detí, cez mládež, rodiny až po seniorov. V rámci projektu ,Ukáž sa!´ podporujeme talentované deti a mládež, cez Juniorský olympijský tím sa sústreďujeme na podporu juniorských športovcov a v rámci projektu Športuj Slovensko a Olympijských dní motivujeme k športu celé rodiny. Projekt Športuj Slovensko je z tohto pohľadu ďalšou dôležitou súčasťou stratégie SOŠV, ktorej cieľom je poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre širokú verejnosť,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Športuj Slovensko bude mať letnú a zimnú verziu. Letné Olympijské dni sa budú sústreďovať primárne na atletiku a cyklistiku, súčasťou bude aj tzv. Beh olympijských nádejí. Organizátori pripravili aj sériu športových podujatí vhodných pre celé rodiny. Registrácia na podujatie je podmienená štartovným poplatkom vo výške 5 eur, ktorý poputuje Nadácii SOŠV na podporu mladých talentovaných športovcov.

„Špeciálnym dňom v rámci projektu Športuj Slovensko bude nedeľa 23. júna, keď slávime aj medzinárodný Olympijský deň. Okrem Olympijského behu máme pre verejnosť pripravenú autogramiádu olympionikov, vedomostné súťaže súvisiace s históriou olympizmu a bohatý kultúrny program. Podporiť nás prídu ambasádori projektu ,Športuj Slovensko´ a mnohé známe osobnosti. Naším cieľom je vytvoriť taký koncept podujatia, ktorý utuží pozitívny vzťah rodín s deťmi k športu. Chceme, aby sa šport v rodinách stal súčasťou ich života,“ hovorí výkonný riaditeľ SOŠV Gábor Asványi.

Nový projekt „Športuj Slovensko“ víta aj jeho generálny partner, spoločnosť BILLA. Generálny riaditeľ BILLA, s.r.o., Slovensko Dariusz Bator dopĺňa: Sme radi, že môžeme podporiť aktivity, ktoré nabádajú celé rodiny k pravidelnému pohybu. BILLA je rodinne orientovaná spoločnosť a ako obchodnému reťazcu nám záleží na harmonickom vyvážení stravy a pohybu. K tomu motivujeme aj svojich zamestnancov s rodinami, máme vytvorenú bežeckú, jogínsku, vodácku a lyžiarsku komunitu. Na ich podporu organizujeme mnohé športové podujatia. Preto sa tešíme, že vznikol zmysluplný projekt, ktorý podporuje myšlienku olympizmu a zároveň povzbudzuje k športovaniu aj širokú verejnosť.“

Traja zo štyroch ambasádorov projektu Športuj Slovensko, olympionici Adam Žampa, Danka Barteková a Matej Beňuš.
Foto
Ján Súkup, Štartfoto

Ambasádori projektu sú slovenskí olympionici Danka Barteková, Anastasia Kuzminová, Matej BeňušAdam Žampa. Traja z nich boli prítomní na utorňajšej prezentácii projektu na Základnej škole na Kalinčiakovej ulici v Bratislave. Na jednotlivých podujatiach sa zúčastnia aj ďalšie tváre Slovenského olympijského tímu, ktoré budú motivovať deti, mládež a rodiny k pravidelným športovým aktivitám, šíriť myšlienky olympizmu a podporovať mladé športové talenty, aby rozvíjali svoje športové nadanie.

Okrem športových aktivít projekt „Športuj Slovensko“ spropaguje športové zväzy, či jednotlivé športy ako basketbal, box, futbal, atletika, bikros či biatlon.