Dvojitý bronzový úspech Teresy Ivan na ME do 23 rokov v Dubline

Teresa Ivan
Foto
Slovenská plavecká federácia

Na premiérovom podujatí majstrovstiev Európy do 23 rokov v plávaní v írskom Dubline získala slovenská plavkyňa Teresa Ivan dva cenné kovy.

V sobotu 12. augusta Teresa Ivan získala hneď dve bronzové medaily v disciplíne na 50 metrov voľný spôsob. Prvý bronz získala v klasických pretekoch s časom 25,24 sekundy. Avšak Teresa svoj výnimočný deň neukončila len pri jednej medaile. Vo vyraďovacích pretekoch ,,skin" zopakovala svoj úspech a pridala ďalšiu bronzovú medailu v tej istej disciplíne s časom 26,72 sekundy.

Teresa Ivan (vpravo) s bronzovou medailou
Foto

Rekord Tišťana

Ostatní členovia slovenskej výpravy sa tiež neztratili. V nedeľu si nový slovenský rekord v disciplíne na 50 metrov motýlik zaplával Tibor Tišťan s časom 23,68 sekundy, čo stačilo na 5. miesto.