Barbora Mokošová vyhrala FIG World Challenge Cup na bradlách

Pašuth
Barbora Mokošová.
Foto
TASR - Jakub Kotian

Športová gymnastka Barbora Mokošová sa stala druhýkrát v kariére víťazkou FIG World Challenge Cupu na bradlách. Seriál je v športovej gymnastike druhý najvýznamnejší po Svetovom pohári. Mokošová v rámci Challenge Cupu vyhrala bradlá celkovo už v roku 2018.

Barbora Mokošová štartovala v tomto roku na troch podujatiach FIG World Challenge Cupu v Tel Avive, Varne a v Osijeku. Na bradlách v Izraeli zvíťazila, na ďalších dvoch pretekoch bola tretia. Celkovo nazbierala 70 bodov a o štyri zdolala Austrálčanku Georgiu Godwinovú.

Na kladine bola Mokošová celkovo piata aj vďaka pódiovému umiestneniu v Osijeku. Už v utorok odchádza najúspešnejšia slovenská športová gymnastka súčasnosti do Belgicka, kde ju na budúci pondelok popoludní čaká viacboj na majstrovstvách sveta. Zároveň to bude pre športové gymnastky aj olympijská kvalifikácia do Paríža 2024.